בלוג אישי משלכם , כמה טיפים וכללים

שלום רב לכל הגולשים שלי כאן בטאזון ולכל בעלי הבלוגים למיניהם. 🙂
תמיד שאלתם את עצמכם כיצד תוכלו לפתוח לעצמכם בלוג אישי בקלות.. היום יש לזה מליון ואחד דרכים. אני אציג כאן כמה אפשרויות מעניינות.

ImageShackהראשונה – בלוג אישי בוורדפרס.קום
השירות בלוגים של וורדפרס.קום מאפשר לאנשים שאין להם שרת ו\או דומיין להתקין עליו מערכת וורדפרס שהיא מערכת הבלוגים המומלצת ביותר היום. וורדפרס.org פתחו לעצמם שירות com שמאפשר לכל אחד להרשם ולפתוח לעצמו בלוג אישי ללא פרסומות ! נורא מומלץ לכל מי שלא רוצה להסתבך או לא יודע. הכתובת של הבלוג שלך תהיה username.wordpress.com ויהיה לך פאנל ניהול לבלוג בצורה מלאה.
המערכת כמובן באנגלית וכל פאנל הניהול בעברית חלקית, אך זה הבלוג הרשמי של וורדפרס.

 

ImageShackהשניה – בלוג אישי בבלוגר – שירות הבלוגים של גוגל
שירות הבלוגים של גוגל מאוד נחמד, משמש את המטרה ובעל אופציות לעדכון קלות מאוד. הכל מתבצע דרך אתר blogger.com ותוכלו לפתוח בו מספר בלוגים במקביל באותו חשבון google כך שבמקרה שיש לכם חשבון של google accounts חשבון של gmail \ adsense \ adword וכו', תוכלו לפתוח בלוג בקלות אפילו ללא הרשמה. אתם רשומים לא? 🙂
שוב, הפאנל גם כאן יהיה באנגלית אבל כרגע גוגל עובדים על עברות האתר ותמיכה בכמה שיותר שפות, עברית בדרך !
אני אישית משתמש בבלוג של גוגל בכתובת www.reka.us/blog העדכון מתבצע דרך האתר אשר יודע להתחבר ולהעלות את הקבצים ישירות לתוך ה FTP שהגדרתי לו מראש, פשוט ונוח.

 

ImageShackהשלישית – בלוג אישי בבלוגלי
שזאת אותה מערכת של וורדפרס, ומציע את אותו השירות של וורדפרס.קום בעצם לפתיחת בלוג עם הרשמה פשוטה, רק שמערכת בלוגלי תרמה הכל והפאנל כולו בעברית, כתובת הבלוג שלכם תהיה username.blogli.co.il.
שוב, זאת מערכת מאוד מומלצת ובלוגלי מציעה את השירות הזה ללא פרסומות. שזה אחלה.

 

 

ImageShackהרביעית והאחרונה, הורידו את מערכת וורדפרס בעברית והתקינו אותה על השרת לינוקס שלכם. (צריכים תמיכה ב PHP4+MYSQL) תוכלו לבנות בלוג ממש כמו זה, רק שזה דורש מכם להתקין כמה תוספים ועיצוב נאה, לא ממש בעייתי, יש מגוון רחב של עיצובים להורדה. ותמיד יוכלו לעזור לכם בקבוצות הדיון של וורדפרס בעברית .
בתמונה בצד ימין, אתר הבית של wph.co.il – כמובן שהתרגום הפשוט לעברית לשם האתר הוא wordpress hebrew וזאת מערכת וורדפרס מתורגמת לעברית בגרסא החדשה ביותר להורדה , הזכרתי שזה חינם?

 

 

עלו והצליחו 🙂
אלעד.