טיפ: כך תחזירו את שורת התפריטים וסרגלי הכלים באופיס 2007 ו-2010

לא מזמן השיקה מיקרוסופט את הגירסה הסופית והמלאה של חבילת יישומי המשרד אופיס 2010,

קודמותיה מוכרות לכל משתמש מחשב משרדי במדינתו. החבילה החדשה, בדומה לאופיס 2007 ומוצרי מיקרוסופט אחרים, כוללת את ממשק ה"סרט" (ribbon)

אשר עבור חלק מהמשתמשים מהווה אתגר לאחר שנים של עבודה עם הממשק המוכר של Word ו-Excel שכלל תפריטים נפתחים עבור ההגדרות השונות וסרגלי כלים. חלק לא קטן מהחברות

והמשרדים נשארו עם אופיס 2003, כיום בת 7 שנים, במטרה להימנע משינוי הממשק העשוי לפגום ביעילות העובדים לפחות עד שיתרגלו אליו. כעת, יש פיתרון חינמי ונוח גם עבור חובבי התפריטים ה"קלאסיים".

היישום UBitMenu, הניתן להורדה חינם עבור משתמשים פרטיים ובעלות סמלית עבור ארגונים, מאפשר להחזיר ליישומי האופיס את שורת התפריט וסרגלי הכלים שיתווספו כלשונית נוספת בממשק התוכנה ויאפשרו שימוש גם בממשק הסרט של מיקרוסופט שלעניות דעתה של כותבת שורות אלה הוא נוח יותר מהתפריטים הישנים של אופיס 2003. אמנם, היישום תומך רק בתוכנות Word, Excel ו-Power Point, אך לא מן הנמנע שבעתיד תצא גירסה שתחזיר לידיכם גם את הממשק המוכר והוותיק של Outlook.

התוכנה החינמית שמקורה בצ'כיה, הורדה כבר מעל חצי מיליון פעמים ותומכת במגוון רחב של שפות ממשק, לרבות עברית. הגירסה למשתמשים פרטיים מופצת תחת רישיון CC – Creative Commons.

להתקנת היישום, יש להוריד מאתר UBitMenu את קובץ ההתקנה בהתאם לשפת הממשק בה אתם משתמשים. בזמן ההתקנה יש לוודא כי כל מוצרי אופיס 2007/2010 כבוייים וסגורים על המחשב. באתר התוכנה נרשם כי קיימת תקלה בהתקנת המוצר על חלק מגירסאות הבטא של אופיס 2010, ולכן מומלץ לוודא שהגירסה המותקנת אצלכם נתמכת כראוי בגירסה הנוכחית של UBitMenu. הסרת היישום היא קלה ופשוטה – פשוט הסירו אותו ברשימת התוכנות ב-Windows.

פוסט זה הועתק במלואו וכל הזכויות  שמורות ל Newsgeek