השוואה! Google Docs \ Microsoft Docs

לכל מחשב ישראלי בעל מערכת ההפעלה Microsoft Windows בדרך כלל מותקנת גם תוכנת Microsoft Office לעריכת מסמכים, גליונות ומצגות.

כדי להעביר מסמכים ממחשב למחשב, פעם היינו צריכים להשתמש בדיסקים, Email , ו diskonkey.

היום עם שירותי האינטרנט המתקדמים קל מתמיד לשתף מסמכים על גבי רשת האינטרנט, לשמור אותם על גבי שרתי החברות, לערוך מכל מקום בעולם (והיום גם מהאייפון ומהטלפון הסלולרי) ו"לקחת איתנו" את כל המסמכים שלנו לכל מקום ובכלל, איך זה מתקשר עם פייסבוק?

היום ישנם 2 חברות עיקריות שמפעילות שירותים ליצירת, עריכת, שמירת, שיתוף מסמכים על גבי רשת האינטרנט. נתמקד בהם.

Google Docs
Google Docs הוא שירות המופעל על ידי חברת גוגל, המאפשר לפתוח ולנהל בחינם מסמכים, גיליונות אלקטרוניים ומצגות באינטרנט – כתחליף לתוכנות האופיס של מיקרוסופט. בנוסף, השירות מאפשר עריכה של מסמך בו-זמנית על ידי מספר משתמשים. Google Docs הוא שילוב של השירות לשעבר Writely ו-Spreadsheets שהתמזגו ב-10 באוקטובר 2006 והפכו למוצר אחד.

כידוע לכולנו, Google היא חברה שאוהבת לבצע קניות, היא קונה חברות בערך פעם בחודש במליוני שקלים, היא קנתה את השירותים שמצוינים למעלה ושילבה אותם לפלטפורמה שקראה לה Google Docs.

Microsoft \ Facebook Docs.com
Docs.com הוא שיתוף פעולה של Microsoft DUSE Labs ופייסבוק והוא מאפשר לנו עריכת מסמכים פשוטה על גבי האינטרנט, בדומה ל Google Docs הוא עוצב כדי להיות פשוט ליצור ולשתף מסמכים עם החברים בפייסבוק.ההרכזה על שיתוף הפעולה עם פייסבוק בוצעה בתאריך 21.4.2010

מה שזה אומר בעצם שחברת מייקרוסופט הגדולה פיתחה פלטפורמה דומה מאוד לגוגל והיא מאפשרת את אותם התכנים בערך, אבל הכל מאוד מאוד דומה בשירות שלה לתוכנת ה Office המוכרת והידועה, והיא גם יודעת להתממשק מול ה Facebook שאנחנו משתמשים בו כל כך הרבה.

לפניכם תמונת הדגמה של הממשקים של 2 החברות

לשני החברות הנ"ל ישנם אפליקציות רשת, אפליקציות לסלולרי, לאייפון, לאנדרויד ושניהן מאוד דומות.
איפה אתם הייתם בוחרים לשתף את המסמכים שלכם? האם הייתם שומרים על גבי רשת האינטרנט מסמכים אישיים? (אף על פי שמוגדר שהמסמכים יהיו נגישים רק לכם)

אם תשאלו אותי, אני בוחר ב Docs.com .